Суббота
20.04.2024
11:06
Приветствую Вас Гость
RSS
 
Факультет Естественных Наук
Главная Регистрация Вход
Геологічний »
Меню сайта

Наш опрос
Оцените наш сайт
Всего ответов: 161

Геологічний музей кафедри географії Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка був заснований в 1950 р. зусиллями П.І. Луцького. Спочатку він складався з невеликої колекції мінералів і гірських порід і розміщувався в одній з аудиторій корпусу №1. У 1974 році музей розмістився в приміщеннях нового корпусу № 2, де і знаходиться зараз. Експозиція музею була збільшена у багато разів. В його обладнанні приймали участь майже усі співробітники кафедри під керівництвом завідувача О.П. Фисуненка. Зараз в ньому представлено багато експонатів, зібраних, в основному, викладачами кафедри географії, а також студентами при проходженні польових практик з геології і інших дисциплін кафедри.
Зразки збиралися з всієї території колишнього Радянського Союзу. У колекції представлені експонати із Уралу, Кольського півострова, Красноярського краю, Саян, Киргизії, Забайкалья, Криму, Кавказу, Донбасу. Є також окремі зразки із дна Тихого океану.
Музей представлений трьома відділами: 1 – мінерали, гірські породи, руди; 2 – геологічна історія Донбасу; 3 – флора карбону Донбасу.
У першому відділі демонструються колекції руд, мінералів і гірських порід. Експозиція розпочинається найбільш важливими рудами. Потім демонструються форми знаходження мінералів в природі – окремі кристали і мінеральні агрегати. В подальшій частині відділу виставлені зразки мінералів і гірських порід в систематичному порядку – всього понад 200 зразків.
Другий відділ музею присвячений геологічній історії Донбасу – від докембрію – до четвертинного періоду. В ньому відображені особливості історії геологічного розвитку регіону, демонструються зразки основних типів гірських порід і рештки фауни і флори.
Більшість зразків третього відділу зібрана і вивчена видатним палеоботаніком, доктором геолого-мінералогічних наук, професором О.П. Фисуненком. Усе своє життя О.П. Фисуненко присвятив вивченню кам'яновугільних рослин, які існували понад 300 мільйонів років тому. В колекції є надзвичайно рідкісні експонати, яких немає в жодному геологічному музею світу.
Форма входа

Календарь новостей
«  Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Поиск

Друзья сайта

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Copyright MyCorp © 2024
Создать бесплатный сайт с uCoz